Menu

Słowem i kolorem malowane

tak, by chwile zatrzymać

Wpisy otagowane : W-trakcie-czytania

270.

eldka

Chrystus chodził w rzemiennych sandałach i białej sukmanie, a duchowni odziewają sie w kapiące od złotych nici ornaty, fundują sobie tiary i złote kielichy, a kościoły wyglądają jak muzea.

(z książki Syn zakonnicy)

260.

eldka

Żyj tak, żeby miał ci kto zamknąć oczy.

(z książki Z góry widać tylko nic)

242.

eldka

A  życie to nie tylko spokój i brak zmartwień. To wzloty i upadki. Namiętność, strach, euforia i rozpacz. I to czyni człowieka bardziej ludzkim.

Nadmierna szczerość może zniszczyć szczęście, a każdy człowiek ma swoje słabości, popełnia błędy i rani innych. I to tych najbliższych, bo pozostałych obchodzą twoje potknięcia.

(z książki Saga von Becków. Piętno)

240.

eldka

Nie zawsze definiują nas nasze osiągnięcia,  bywa, że ważniejsze są zaniedbania. Nie tyle kłamstwa, ile prawdy, które postanowiliśmy przemilczeć.

(z książki Kredziarz)

IMG_3236

235.

eldka

Cały świat składa się z kłamstw i kłamstewek. Oszukujemy innych i siebie samych. Bo czasami się inaczej nie da. [...] Prawda jest przereklamowana...

(z książki Zemsta i przebaczenie. Morze kłamstwa)

229.

eldka

Czasem ludzie, którzy podążają za iluzją, widzą rzeczy tak urzekające, że zapominają się odwrócić.

( z książki Nie mówcie,  że nie mamy niczego)

IMG_3166

227.

eldka

Praca jest tylko dla młodych, ale też nie ma się czym szczycić, droga pani! W majestacie prawa zawiera się śmieciowe umowy, na porządku dziennym jest chamskie traktowanie, darmowe okresy próbne, oszustwa na podatku i ZUS ie. Zamilkł na chwilę, przypominając sobie dziewczynę, z którą się zderzył w drzwiach, swojego syna i nieznajomych użytkowników jego strony internetowej. Obecni szefowie to ludzie bez wiedzy i doświadczenia, ale z rozdętym ego. Nigdy nie pozwolą, żeby pracownik był mądrzejszy od nich, a mądrość przychodzi zazwyczaj z wiekiem, podobnie jak doświadczenie. Dlatego nikt nie zatrudni starego. ‒ Zaczerpnął powietrza. ‒ PESEL, rozumie pani?

(z książki Zastrzyk śmierci)

214.

eldka

Jeśli w co wierzysz, i wierzą w to ludzie wkoło ciebie, zmierzasz do tego, czy chcesz, czy nie. Wiara ludzka, wiara w cokolwiek, silna, bezgraniczna wiara ma niepojętą siłę, rozumisz?

(z książki Boginie z Žítkovej)

577166352x500

© Słowem i kolorem malowane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci