Menu

Słowem i kolorem malowane

tak, by chwile zatrzymać

Wpisy otagowane : milosc

298.

eldka

Lubię miejsca, które porzuciły kokieterię, całą tę afektację i,czepiają się jakiejś idei, czekając, aż czas przyzna im rację.

269.

eldka

Miłość jest środkiem stylistycznym, który prozę życia zamienia w inne gatunki literackie: poezję, komedię, dramat.

Marzenie to szczęście w początkowej fazie realizacji.

Snucie marzeń to jedna z najtrudniejszych sztuk. Oprócz wyobraźni wymaga także odwagi, czasami nawet bezczelności. Trzeba umieć marzyć o tym, o czym innym ludziom się nawet nie śniło.

Patrzył na nią, jakby widział tylko jakiś cień, nikogo konkretnego, całe ciepło między nimi kończyło się na herbacie.

Kobietę nie zdradza się wtedy, gdy dotyka innej, lecz gdy zaczyna się ją kochać, sam dotyk z natury rzeczy jest powierzchowny, nawet ten intymny, a trudno nazwać zdradą coś, co jest powierzchowne, zdrada sięga głębi, nie naskórka, miłość to nie włosy pod pachami, nie mieści się na powierzchni skóry.

Dachy mają w życiu lepiej niż ludzie, bo są bliżej nieba.

Z czekaniem jest tak, że im bardziej się na coś czeka, tym wolniej to nadchodzi.

Czasami między ludźmi bywają dni, gdy najwięcej do powiedzenia ma cisza pomiędzy nimi.

Pocałunek w usta pamięta się dłużej niż w policzek. Usta lepiej działają na pamięć.

Tęsknota to rodzaj błędu pamięci, powstaje wtedy , gdy łatwiej nam pamiętać, niż zapomnieć.

Lubiła poczucie humoru u mężczyzn. Poczucie humoru, inteligencję, talent i dłonie. Dłonie są niezwykle ważne. najważniejsze wtedy, gdy potem można sobie o nich przypomnieć.

Tęsknota to cień miłości, dlatego można uciec od wszystkiego, ale nie od tęsknoty, ona już zawsze będzie podążać za tobą jak cień.

[...]miłość powinna służyć do tego, by było nam miło. Czasami jest tak, ale nie zawsze, niekiedy ściska nas od niej w gardle, drapie, jakby utkwiła w nim ość, zapewne dlatego to uczucie, dzięki któremu najpierw jest nam miło, a potem mamy po nim ość, nazwano właśnie miłość.

(z książki Ferma blond)
 
IMG_3376
 

61.

eldka

"Miłość jest wte­dy, kiedy chcesz z kimś prze­żywać wszys­tkie czte­ry po­ry ro­ku. Kiedy chcesz z kimś uciekać przed wiosenną burzą pod osy­pane kwieciem bzy, a la­tem zbierać z tym kimś ja­gody... i pływać w rze­ce. Je­sienią ro­bić ra­zem po­widła i uszczel­niać ok­na przed wiat­rem. Zimą - po­magać przet­rwać ka­tar i długie wie­czo­ry, a jak już będzie zim­no, roz­pa­lać ra­zem w piecu."

© Słowem i kolorem malowane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci