Menu

Słowem i kolorem malowane

tak, by chwile zatrzymać

Wpisy otagowane : zdjecia

201.

eldka

Kiedy nauczyłam się większej liczby znaków, uzależniłam się od słowa drukowanego. Szukałam wszystkiego, co nadawało się do czytania, gazet porozrzucanych na ziemi, opakowań, na których były znaki, worków z reklamami. Całe kieszonkowe wymieniałam z kolegami na książki z opowiadaniami dla dzieci. Czytałam podczas jedzenia i zawsze wkładałam przez omyłkę swoje pałeczki do miski Spring, nie zdając sobie sprawy, dopóki nie krzyknęła. Czytałam, chodząc; wpadałam na ściany i drzewa. Czytałam, gotując, i zawsze przegotowywałam kapustę, która stawała się żółta.
Miałam obsesję na punkcie lektury.

(z książki Serce tygrysicy)

IMG_1643

194.

eldka

Czasami jest się o wiele silniejszym, kiedy jest się słabym.

(z książki  Ósme życie (dla Brilki) Tom 2
 
IMG_7846

192.

eldka

Czy nie powinno się przychodzić na ten świat dwa, trzy, cztery, nieskończoną ilość razy, żeby móc zrealizować wszystkie swoje pragnienia? Wykorzystać wszystkie możliwości?

( z książki Ósme życie (dla Brilki)) Tom 1

IMG_1417

190.

eldka

Czy to naprawdę jest rozsądne, by każdego roku wytwarzać na nowo do miliona liści na drzewie, wykorzystywać je tylko przez parę miesięcy, a potem znów z mozołem ich się pozbywać? Ewolucja najwyraźniej odpowiedziała twierdząco na to pytanie, bo gdy przed mniej więcej stu milionami lat powstawały drzewa liściaste, drzewa iglaste żyły już na ziemi od stu siedemdziesięciu milionów lat.
Drzewa liściaste są więc stosunkowo nowoczesnym wynalazkiem.

(z audiobooka Sekretne życie drzew)

IMG_7852

188.

eldka

Wszystko w nadmiarze szkodzi. Dlatego przez czas jakiś muszą moje oczy odpoczywać.
Nie czytać. Nie oglądać.

Wiosna nadciąga...

IMG_2284

 

184.

eldka

Życie jest jak tornado. Cisza. Furia. I znowu cisza.

(z filmu Palmy w śniegu)

IMG_0681

183.

eldka

Jak widzisz nie można osoby, którą się kochało, zastąpić kimś innym, bo nie będzie taka sama i nie wzbudzi takich samych uczuć. Można jednak pozwolić na to, aby ktoś inny był przy nas, bo jest nam potrzebny albo chce czuć się potrzebny.

(z książki Córka cieni. Siedem szmacianych dat)
 
IMG_1475

182.

eldka

Miłość to lotny wirus. Jest wszędzie. Nie można się przed nim tak naprawdę uchronić. Trzeba by chyba przestać oddychać. Choć zawsze warto przynajmniej próbować. Podobno to najpiękniejsze, co może człowieka w życiu spotkać, jednak w praktyce nie takie proste. Ziarenko musi paść w odpowiednie miejsce, w dobrym czasie i sprzyjających warunkach. Rzadko się to udaje.

(z książki Większy kawałek nieba)

IMG_9136

178.

eldka

Kiedy w czerwcu ubiegłego roku w dzień chłodny i wietrzny płynęłam statkiem po Mołtawie, obserwowałam budowę obiektu pod muzeum II wojny światowej. Cieszyłam się myślą, że za rok, kiedy zjawię się tutaj znowu, wejdę i popatrzę, na to co się kiedyś wydarzyło, a mi wciąż spokoju nie daje. Niestety władza zdecydowała "uzdrowić" wystawę, która nie zgadza się z polskim punktem widzenia.
Bardzo żałuję, że 28 i 29 stycznia b.r. nie będę mogła jej obejrzeć przed zmianą.

IMG_1584

177.

eldka

Brzydzę się ludźmi maskującymi powierzchowność.

Uczucia są jak obrazy, wszystko można sfałszować.

W każdym fałszerstwie jest coś autentycznego.

(z filmu Koneser)


DSC_0601
Byłam kilka razy w Pradze. Najbardziej niesamowite sceny to są właśnie praskie plany filmowe w restauracji "Night and Day". Lokal nazywał się "U Milosrdných". Został niestety zamknięty w lipcu 2013 roku. Znajdował się na rogu ulic: Kozí i U Milosrdných. Prawdziwe wnętrze jednak prezentowało się inaczej niż to, które można było zobaczyć w filmie.

© Słowem i kolorem malowane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci