Menu

Słowem i kolorem malowane

tak, by chwile zatrzymać

302.

eldka

I właściwie to nie widziałem, dlaczego tak rzekę kocham. Może dlatego, że są w niej ryby albo też dlatego, że jest wolna i niespętana. Że nigdy się nie zatrzymuje? A może dlatego że szumi i nie daje zasnąć? Może dlatego że jest tu od wieków albo dlatego że codziennie jej wody umierają gdzieś w dali? Albo dlatego że możesz po niej płynąć i że możesz w niej umrzeć?

***

Strasznie mój tatuś zestarzał się w tej wędrówce przez świat, widać było to i po rybach. Nic, tylko się upierał, że musu złapać wielką rybę swojego życia. Ale z wielkimi rybami nie idzie łatwo. Na cieńki dzyndzel biorą, ale takie coś zaraz pęka, a na gruby przeważnie nie biorą.
No i nic z tego: czego bardzo chcemy - tego nigdy nie mamy.

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • zona.oburzona

  Eldko, polecam biografię Oty Pavla. Świetnie się ją czyta, znajduje w niej motywy choćby z cytowanej przez Ciebie książki. No i to ciekawa opowieść o człowieku, który wpada w wir historii.

 • eldka

  @Żona: Nie mam:(, ale będę czytała "Puchar od Boga".

 • Gość: [Sovbedlly] *.adsl.inetia.pl

  Dzień dobry.
  Chciałabym prosić o zareklamowanie mojej II edycji przedwojennego konkursu literackiego Już nie zapomnisz mnie. Każdy może wziąć udział, zarówno miłośnicy starego kina, jak i osoby, które lubią pisać opowiadania. Uczestnik może napisać pracę w dowolnym klimacie i gatunku, więc ma duże pole do popisu. Wystarczy obudzić swoją wyobraźnię. Do wygrania są cenne nagrody, m.in. książki, gazety i płyty CD. I edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem.
  przedwojenny-konkurs.blogspot.com
  Niech pamięć o przedwojennych artystach trwa, a osoby lubiące pisać doskonalą swoje pióro pisarskie. W zamian mogę dodać link do Pani bloga u siebie w zakładce Współpraca w ramach podziękowań.
  Podsyłam grafiki reklamujące konkurs proszę, jeśli to możliwe, wstawić jedną z nich w poście, bo ze zdjęciem będzie lepsza widoczność.
  funkyimg.com/i/2MYkd.png
  funkyimg.com/i/2MYkc.png
  funkyimg.com/i/2MYk9.png
  funkyimg.com/i/2Pa9Z.png

  Ślę serdeczne pozdrowienia, życząc wszystkiego dobrego.
  Proszę o wiadomość na maila przedwojenny.konkurs@gmail.com jeśli zdecyduje się Pani zareklamować konkurs.

© Słowem i kolorem malowane
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci